Sbírka pro DOBROTETY 2013

Vážení hosté, vážení hasiči.

V roce 2013 jsme navázali spolupráci s neziskovou organizací Dobrotety. Dobrotety vznikly v létě 2012 jako klub maminek, které chtěly pomáhat rodičům předčasně narozených miminek. O něco málo později ale maminky začaly pomáhat všem dětem a rodinám, které se ocitli v těžké životní situaci a snažily se zajistit jim účinnou a přímou pomoc. Organizace se rychle rozrůstá a nových členů stále přibývá, sice se jedná o velmi mladou organizaci, dnes ale členi této organizace působí ve všech krajích republiky. Kromě předčasně narozených miminek, pomáhají Dobrotety v kojeneckých ústavech, porodnicích, dětských domovech, azylových domovech, také pomáhají přímo rodinám, které se ocitli v těžké životní situaci.

I my, hasiči, jsme se rozhodli přispět svou malou pomocí těm nejpotřebnějším. 17.3 2013 jsme uspořádali první sbírku. Dárců moc nedorazilo, ale přesto jsme vybrali velké množství krásných věcí. (Kojenecké oblečení, hračky, lahvičky, pleny…). Veškeré věci jsme řádně zapsali a předali hlavní Dobrotetě pro Plzeňský kraj. Ta je následně rozdělila mezi ty nejpotřebnější, a to do kojeneckého ústavu v Plzni, neonatologického a dětského oddělení v plzeňské nemocnici. Radost, kterou měli zdravotní sestry, lékaři a také hlavní Dobroteta je nepopsatelná.

Další sbírku jsme pořádali o měsíc později 17.4 2013. Tato sbírka měla udělat radost zejména dětem v Karlovarském kraji. Vybrali jsme obrovské množství hraček. Všechny hračky jsme řádně předali hlavní Dobrotetě pro Karlovarský kraj. Část hraček připadlo miminkům do kojeneckého ústavu a zbytek hraček dostali rodiny, které si bohužel nemohli, z důvodu těžké životní situace, hračky dovolit.

Třetí a poslední sbírku jsme pořádali 3.11 2013. Tato sbírka byla moc úspěšná, opět se nám povedlo vybrat velké množství nádherných věcí. Mnoho oblečení pro kojence i starší děti, botičky, povlečeni, spací pytle, nádherné hračky, knihy, pleny, lahvičky a kaše. Také jsme vyrobili drobné dárečky a přáníčka pro rodiče, jejichž miminka bojuji na neonatologickém oddělení v Plzni. Vše jsme řádně předali hlavní Dobrotetě pro plzeňský kraj. Velká část věcí poputovala do kojeneckého ústavu a azylového domu ve městě Plzeň. Zbytek věcí čeká na své předání do terénního azyláčku a kojeneckého ústavu, předání proběhne během února.

Veškeré fotografie z pořádaných sbírek najdete na naší webové stránce www.hasiciholysov.cz a také na facebookové  stránce hasiči Holýšov.

Všem chci nesmírně poděkovat za pomoc, zejména dárcům, kterým nebyl osud dětí lhostejný. Také všem, co nám pomáhali s pořádáním sbírek a také našim klukům, kteří nám pomohli s odvozem a předáním všech věcí.

Děkuji všem za pozornost a přeji šťastný Nový rok 2014

Zpracovala: Olina Engelová