Zpráva – prevence 2013

Vážené sestry, bratři, milí hosté,

dovolte mi, abych Vás seznámil s činností v oblasti prevence za rok 2013.

1. ledna jsme již tradičně prováděli asistenci při odpalování novoročního ohňostroje na školním hřišti před MKIS.

31.5. navštívily děti z Mateřské školky ze školní ulice hasičskou zbrojnici v Holýšově. Zde si děti sami vyzkoušeli práci v hydraulickým vyprošťovacím nástrojem a vakuová nosítka. Děti měly štěstí, protože v průběhu jejich návštěvy byl vyhlášen ostrý poplach na čerpání vody do Kvíčovic, takže viděly výjezd jednotky v akci.

15.6. jsme se s technikou CAS 24 a Chevrolet zúčastnili dne otevřených dveří ve f. ZF Ohůčov. Lidé se mohli seznámit s vybavením cisterny, dále si i vedoucí zaměstnanci firmy vyzkoušeli hašení z vysokotlaku  a děti se mohly povozit na našem Chevroletu.

12. – 13.7. jsme zajišťovali preventivní hlídku na rockovém festivalu Pekelný ostrov v Holýšově, kde jsme zároveň asistovali zdravotní záchranné službě.

14.9. jsme zavítali s naší technikou CAS 24 do dětského domova ve Stodu.

V tentýž den proběhla ukázka s technikou RZA Opel Campo ve Staňkově, kde proběhl dětský den přeložený z důvodu červnových povodní. Naši členové zde předvedli ukázku vyproštění osob z havarovaného vozidla.

4.11. proběhla návštěva hasičské zbrojnice z Ústavu sociální péče Stod.

30.11. se konalo v Domažlicích školení preventistů.

Tohoto školení se zúčastnili: Martin Lorenc, Radek Dopirák a Marek Engel.

Všichni jmenovaní obhájili odbornost preventisty II. stupně.

Na závěr bych se ještě zmínil o našich webových stránkách www.hasiciholysov.cz (tyto spravuje Jan Šleis – děkuji) a skupině Hasiči Holýšov na facebooku, na které umisťujeme informace o aktuálním dění ve sboru a které jsou hojně navštěvovány, zejména pak po vyhlášení poplachu jednotce.