Zpráva o činnosti sportovního družstva žen „Holýšovské prdelky“

za rok 2007

Členky SDH Holýšov již uvažovaly skoro rok o tom, že se založí sportovní družstvo žen.

Nejdřív se o tom jenom povídalo asi rok, až přišel den „D“. Bylo nás málo na sestavení družstva, tak jsme sháněly děvčata kde se dalo. Nakonec nás bylo přesně sedm. Snažily jsme se rozdělit na jednotlivé posty a nakonec to dopadlo takto:

Stroj: Engelová Jaroslava – Mamča

Savce: Nechutná Lenka – Nechýsek

Košík: Bakovská Olena – Oli

„B“-čka: Fictumová Verča – Happy

Rozdělovač: Heinzová Michaela – Maruška

Levý proud: Mrázová Kamila – Kamča

Pravý proud: Kulišanová Martina – Kulíšek

První trénink byl stanoven na 24.6.2007 před hasičskou zbrojnicí. Některé z nás vůbec nevěděly, co nás čeká. My jsme seděly v klubovně hasičské zbrojnice a chlapi nám zatím připravili před hasičárnou základnu pro provedení požárního útoku. Všechny prostředky pro provedení útoku byly popsány lístečky, co to je a k čemu to nebo ono slouží, protože některé z nás tyto věci viděly prvně v životě. Poté následoval teoretický a ústní výklad, každé člence zvlášť, co bude provádět a proč. Konečně došlo i k tomu, že jsme si tyto prostředky prakticky vyzkoušely. Byl nám vysvětlen princip provádění požárního útoku a co je vlastním cílem. Každé z nás bylo vysvětleno, co je jejím úkolem. Poté se provedl nácvik pouze s rozběhem a spojení jednotlivých spojek. Správnost provádění úkolů  každé z nás kontroloval někdo z chlapů.

Další trénink byl stanoven na 8.7.2007. Byly jsme zvědavé, co nás čeká a nemine. Prováděly jsme požární útoky bez vody, jenom rozvinutí dopravního vedení. Poté strojník společně se savci a košikářkou provedly nabrání vody a zavodnění dopravního vedení a následně sestříknutí terčů. To byl náš první útok s vodou. Radost byla velká, že se nám to, sice s problémy, povedlo. Následovaly další tréninky po nedělích a naučily jsme připravit si každá své prostředky na základně. Bylo těžké domlouvat termíny tréninků, protože některé z nás pracují i v neděli. Trénovaly jsme opravdu tvrdě, ale užily jsme si i srandu. Některé z nás chodily trénovat i se sportovním družstvem mužů, nebo s „Veterán týmem“. Vymýšlelo se i pojmenování našeho družstva. Protože náš trenér nám říkal „prdelky moje“, název „Holýšovské prdelky“ vyhrál.Velitel nám nechal udělat pěkné červené trička s nápisem a k tomu ještě slušivé červené kšiltovky.

V mezidobí, ale Happy přestala chodit na tréninky, protože otěhotněla. A byl problém. Sehnaly jsme další členku „prdelku“ – Kuklovou Petru – Peťule. Musela se překopat sestava.

Konečná sestava vypadala takto:

Stroj: Mamča

Savce: Peťule

Košík: Oli

„B“-čka: Nechýsek

Rozdělovač: Maruška

Levý proud: Kamča

Pravý proud: Kulíšek

Původním záměrem bylo se zúčastnit soutěží až v roce 2008. Ale po hecováních se chlapi, co nás trénovali, domluvili, že pojedeme na naší první soutěž do Neuměře. Nám to oznámili dva dny před samotnou soutěží. Od té doby jsme byly nervózní a tréma začala pracovat. Soutěž se konala 18.8.2007. Psychickou podporou pro nás bylo, že této soutěže se zúčastnilo i sportovní družstvo mužů i veteránů. Samozřejmě nám všichni pomáhali jak mohli – postavit základnu, připravit hadice, zahřát stroj atd. Přišel čas jít na start. Tréma pracovala jako nikdy, ale startovním výstřelem to z nás spadlo. Všichni nám fandili a my jsme se soustředily jenom na dobré provedení útoku. Povedlo se a časem 24,43s jsme skončily na 4.místě, vteřinu na místo třetí, ze sedmi ženských družstev. Byla to obrovská radost a padla i slzička štěstí. Na premiéru to nebylo špatné.

Byla to pro nás velká inspirace a dodala nám chuť do dalších tréninků. Trénovaly jsme tvrdě dál. Přišla mezi nás i Heinzová Kristýna – Princezna a ta do toho spadla rovnýma nohama. Střídá posty „B“-čka a levý proud.

Druhou a poslední soutěží, které jsme se zúčastnily, byla soutěž v Březí 22.9.2007. Byly jsme nažhaveny z první soutěže a věřily jsme v dobré umístění. Naše nezkušenost se nám vymstila. Vůbec se nám tato soutěž nepovedla, ale oba útoky jsme dotáhly dokonce. Skončily jsme poslední. Byly jsme zklamány, ale věděly jsme, že jsme poctivě trénovaly a udělaly vše pro dobré umístění.

3.10.2007 jsme zorganizovaly ukončení krátké sportovní sezóny a pozvaly jsme všechny, kteří nás učili a pomáhali.

Závěrem naší zprávy bychom chtěly poděkovat všem, kteří se o nás starali, pomáhali, učili, radili, fandili a měli s námi trpělivost. Uděláme vše pro to, aby sezóna 2008 byla lepší a úspěšnější a doufáme, že všichni co nám pomáhali nám budou pomáhat i nadále.

„Holýšovské prdelky“