Zpráva o činnosti sportovního družstva žen „Holýšovské prdelky“

za rok 2008

V letošním roce jsme navštívily šest soutěží a vcelku se nám dařilo. Běhaly jsme v této sestavě:

Stroj - Jaroslava Engelová

Savce-Lenka Nechutná

Koš-Olena Bakovská

Béčka-Kristýna Heinzová

Rozdělovač-Michaela Heinzová

Pravý proud-Martina Kulišanová

Levý proud-Kamila Mrázová nebo Monika Veselá

Naše pozice jsme i trochu přehazovaly a to k lepším výkonům celého družstva.

Prvním závodem  v loňském roce pro nás byla okrsková soutěž, kterou jsme i pořádali a uskutečnila se 10.5.2008. My jsme se umístily na 3. místě. Požární útok jsme už znaly, ale štafeta pro nás byla novinkou. Cvičily jsme den před soutěží a hodinu před závodem. Snad to nebylo nejhorší.

Druhou soutěž jsme absolvovaly ve Staňkově 24.5.2008, kde závodilo i družstvo žen ze Staňkova z jižních Čech. Ani zde to pro nás nebylo nejhorší a  vybojovaly jsme 3.místo.

28.6.2008 byla soutěž v Honezovicích, kde se stal v našem týmu i první úraz, kdy si Martinka Kulišanů pohmoždila kotník a na nějaký čas si od závodění musela odpočinout. Ale i přes tuhle komplikaci nám bylo umožněno opakování požárního útoku a 1.místo bylo na místě.

V Lisově se konala soutěž 5.7.2008 a i odsud jsme dovezli 1.místo.

Ve Všekarech byla soutěž 19.7.2008. Chvilku už to vypadalo že budeme na druhém místě a pak nám obsluha časomíry oznámila, že se stala chyba u měření dosažených časů a tak jsme spadly na 4.místo.

Na závody v Neuměři jsme se doslova těšily, jelikož vloni jsme tam odstartovali naší účast v hasičském sportu. Ovšem zde zapracovala naše nervozita a možná i smůla. 4.místo bylo pro nás zklamáním. Ovšem mi jsme se tolik nezlobily, jelikož jsme obhájily loňské 4. místo.

Závod v Březí byl naším posledním závodem, ale komentovat ho nechceme. To už za nás udělaly pořadatelé a novináři.

Letošek byl sice pro nás druhou sezonou, ale prvním rokem naší vzájemné spolupráce, která probíhá ve správné pohodě a toleranci nás všech. Často není jednoduché dát dohromady společné schůzky a tréninky. Myslím si, že tato sezona byla pro nás velice úspěšná a nemáme se za co stydět.

Hlavně bychom chtěly poděkovat našim chlapům za jejich ohromnou pomoc a hlavně trpělivost s neposlušnými ženskými, které si dokáži postavit hlavu.