Zpráva družstva „Veterán tým“ Holýšov za rok 2009

Sestry, bratři, vážení hosté.

Dovolte mi, abych shrnul sportovní činnost veterán týmu za rok 2009.

Prioritou a cílem letošní sezóny bylo získat putovní pohár ,,Chodské veterán ligy“.

Po pár lehkých trénincích jsme zajeli na soutěž 22.8. 09 do Neuměře. Jezdíme sem rádi. Je zde dobrá organizace a cítíme se tady dobře. I když tato soutěž spíš maratón. Nemyslím to ve zlém, ale spíše naopak. Je vidět, že tato soutěž má dobré jméno. Jako již tradičně pro nás byla přípravou a zkouškou na CHVL. Samozřejmě se tady nechceme umístit na konci výsledkové listiny a proto do toho dáváme náš veškerý um. Mezi sportovními družstvy, nabitými sporťáky a mladými běhavými kluky jsme se opět neztratili. Umístili jsme se na 11. místě. Musíme se pochlubit, že jsme porazili i naše sportovní družstvo.

Po této soutěži následovali další tréninky. Byly spíše lehčího charakteru a plné humoru. Věřili jsme si.

12.9. 09 začala Chodská veterán liga soutěží v Krchlebech. V letošním ročníku byly použity nástřikové terče, které vyrobila firma JOOB, potažmo Ondra Beneš, kterému pomáhali i někteří kluci ze sportovního družstva. Na tyto terče jsme vůbec netrénovali a na veterán lize měli premiéru. Tady se ukáže umění celého družstva. Samozřejmě tréma fungovala a to na 100%. Ale po vynikajících výkonech na všech postech jsme si odvezli 1. místo. Byl to perfektní odrazový můstek do druhého kola.

Druhé kolo měl organizovat Holýšov. A protože nemáme vhodné prostory pro organizování soutěží, požádali jsme kamarády z Neměře. Vyšli nám vstříc a soutěž se organizovala 19.9. v Neuměři pod hlavičkou Holýšova. Jeden stan zapůjčil SDH Všekary a vše ostatní bylo v režii SDH Neuměř a Holýšov. Bratr Zelený objednal netradiční skleněné medaile a skleněné destičky na stojanech místo tradičních pohárů. Opět byl Holýšov ,,světový“.

S přípravou samozřejmě pomáhal každý, kdo měl čas. Vše klapalo jak má.

Přišel čas soutěže. Po prvních útocích jsme se drželi na prvním místě. Vehementně nás povzbuzovali naši sporťáci a holýšovské prdelky, které zajišťovali i administrativní práce.

Při přípravě na druhé pokusy se zjistilo, že nám odešla mašina. Nezištně nám SDH Neuměř nabídlo svůj stroj. Odrazilo se to i na výsledku druhého pokusu. Přeci jenom je cizí stroj. S napětím jsme čekali na provádění druhých pokusů a bylo to napnutý až do samotného konce. Nakonec jsme obsadili 2. místo. Ale i přesto celkové umístění bylo to nejvyšší. Vyhráli jsme letošní ročník CHVL a odvezli jsme si putovní pohár do Holýšova.

Letošní cíl byl splněn na 100%.

24.10. 09 proběhlo v HZ oficiální ukončení letošní sport. sezóny, se kterou jsme moc spokojeni a náležitě jsme to všichni oslavili.

Dovolte mi, abych závěrem zprávy poděkoval všem členům Veterán týmu za vzornou reprezentaci sboru, sporťákům za pomoc a prdelkám za povzbuzování.

Musím poděkovat SDH Všekary za zapůjčení stanu a SDH Neuměř za pomoc při organizaci veterán ligy.

Samozřejmě i Honzovi Votrubovi za poctivou účast při zasedáních výboru CHVL.

Firma JOOB zajistila výrobu nástřikových terčů, které fungovali na jedničku a za to jim také patří poděkování.

Přeji všem do roku 2010 hodně sport. úspěchů, zdravý a veteránům další vítězství ve veterán lize.