Zpráva „Veterán týmu“ Holýšov za rok 2010 pro VVH 15.1.2011

 

Sestry, bratři, vážení hosté.

                          

Jsme opět o rok starší a jako každý rok, nastal čas rekapitulace sportovního snažení té věkově pokročilejší generace.

 

Rok 2010 byl pro holýšovský „Veterán tým“ velice úspěšný. Z minima se vytěžilo maximum.

 

Na Memoriálu R.Gilla, Trhlíka a Steinbacha ve Všekazech dne 10. července 2010 obsadil „Veterán tým“ ve své kategorii 1. místo. Byl proveden jenom první požární útok z důvodu odvolání jednotky k zásahu.

 

Již tradičně se „Veterán tým“ zúčastňuje soutěže „O pohár starosty“ v Neuměři.. Letos se tato soutěž konala 21.srpna 2010. Z důvodu absence některých veteránů, družstvo bylo doplněno členy sportovního družstva. Bylo z toho až 16.místo. Nic moc, ale jako trénink na „Chodskou veterán ligu“ soutěž splnila úkol.

 

Připravovali jsme se v rámci možností, myslím tím zaměstnání, služby, nemoc atd. Trénoval s námi i Petr StauberPuclic, protože na soutěže chyběl proudař.  Byly i další problémy s účastí některých veteránů, hlavně ze zdravotních důvodu, dovolených a služebních povinností.

Letošní „Chodská veterán liga“ začínala 11.9.2010 prvním kolem v Pocínovicích. Ráno v den odjezdu do Pocínovic vyvstal další problém. Broňa Říčka nemohl s námi jet z důvodu bolesti nohy. Ještěže věrná fanynka „Veterán týmu“ Jari Englová jela s námi fandit. Z fandění byla soutěž. U ženského družstva dělá též strojnici, přesto do toho spadla rovnýma nohama. V podstatě torzo původního „Veterán týmu“ obsadilo v Pocínovicích vzácné 2.místo a připravilo si půdu pro úspěšnou obhajobu putovního poháru.

 

Druhé kolo se konalo 18.9.2010 ve Srbicích. Zde opět nám dělala strojnici Jari Enolová, protože pro změnu Broňa Říčka sloužil. Myšlenka na možnost obhajoby prvenství z roku 2009 nám svazovala ruce i nohy. Po prvních útocích jsme byli druzí. Snažili jsme se zklidnit, což se ukázalo při druhých útocích.

Zlepšili jsme se a bylo z toho první místo v druhém kole a zároveň jsme obhájili i putovní pohár v pátém ročníku „Chodské veterán ligy“ pro rok 2010. Po příjezdů domů pak „Veterán tým“ zatancoval oslavní tanec.

 

Konkurence je rok od roku silnější a i proto můžeme být pyšní na pětiletou bilanci v „Chodské veterán lize“. Je velice pozitivní. Každý rok jsme stáli na bedně – jednou celkově třetí, jednou druzí a tři krát vítězové.

 

Dovolte mi, abych poděkoval všem zúčastněným veteránům za ukázkovou reprezentaci sboru a soudržnost, Jari Engelové a Petrovi Stauberovi za výpomoc.

Samozřejmě musím poděkovat i některým sporťákům, který s námi jezdili a pomáhali.

 

Tohle byla stručná zpráva holýšovského „Veterán týmu“ za rok 2010.

 

Závěrem bych Vám všem chtěl popřát do roku 2011 hlavně pevné zdraví a veterán týmu – ať jim to běhá.

 

Děkuji za pozornost

 

Zpracoval Juraj Engel