Zpráva o činnosti sportovního družstva žen „Holýšovské prdelky“

za rok 2010

Milé sestry,bratři a hosté

Dovolte mi,abych Vás seznámila s činností sportovního družstva žen 2010.

Náš první trénink začal v neděli 25.4. 2010. Po počáteční kontrole , která kolik po zimní přestávce přibrala nebo zhubla, jsme se s vervou pustily do prvního tréninku. Moc jsme se těšily a na tréninku to bylo znát. Pak následovaly tréninky každou neděli,pokud bylo třeba,tak i v týdnu. Máme dost značné problémy,neboť některé z děvčat pracují na směny a ještě i v sobotu,kdy jsou většinou veškeré soutěže.

V Horní Kamenici se konala soutěž o Pouťový pohár dne 15.5.2010. Tady měla premiéru nová proudařka Terka Nováková. Skončily jsme na čtvrtém, bramborovém místě. Nám to moc nevadí, důležité je pro nás zúčastnit se a užít si ranec srandy. Nemůže být vždy posvícení. Moc doufám, že to tak berou i všechna děvčata.

Okrsková soutěž se letos konala 22.5. v Dolní Kamenici. Po prvé jsme okrskovou soutěž vyhrály a postoupily na okresní soutěž do Domažlic. K tomu samozřejmě patří více trénování a učení nových sportovních technik.

5.7. jsme si zatrénovaly na soutěži v Lisově. Jelikož nás bylo málo, půlka děvčat byla v práci, vypomohla nám Petra Votrubová s proudem a prvně běžela i Markéta Procházková.Přesto se nám zadařilo a obsadily jsme první místo.

Již tradičně se zúčastňujeme soutěže ve Všekarech,která proběhla 10.7. Překonaly jsme samy sebe a zvládly jsme prozatím naše maximum 21.9 sekundy.Radost byla obrovská,ale stačilo nám to pouze na čtvrté místo,neboť konkurence byla veliká.( Strýčkovice, Poděvousy, Křenovy) .

Začal tvrdý trénink a příprava na okresní soutěž v Domažlicích. Nikdy jsme nebyly na tak veliké soutěži. Po dlouhých debatách se rozhodlo,že na okresní soutěž se pojede. Bylo zapotřebí hodně osobní odpovědnosti. Byl to přece náš největší úspěch.

Požární útoky jsme trénovaly bez problému na ostrově. Problém nastal se štafetou 4x100 m a 100 m překážek. Nebylo kde trénovat. Za  hasičárnou se mohla pilovat technika,ale to bylo vše. Po domluvě s Emilem Dopirákem nám bylo umožněno tyto disciplíny trénovat v areálu bývalých kasáren v Domažlicích. Pomáhali nám ty nejpovolanější dorostencí – Milan Lavička a David Dopirák ( mistr republiky v běhu na 100m překážek v dorostu). Trénovalo se i 2x v týdnu.

Nastal pro nás den „ D“.  Měly jsme strach a trému zároveň. Věděly jsme ale, že jsme udělaly vše pro to, aby to nebyl propadák. Po příjezdu se vyřídily všechny formality, ale po nahlášení soutěžících nastaly problémy. Kamča Mrázová přišla se zlomenou rukou. Všechny plány byly v čudu. Aby toho nebylo málo, Petra Dvořáková oznámila potěšující zprávu, že je těhotná. Trenér málem zkolaboval. Komplet všechny pozice a sestavy se musely přeházet. Všechny jsme se musely moc snažit, abychom dohnaly tento handicap. Každá z nás předvedla maximum a bylo z toho krásné šesté místo. Měly jsme radost z našeho úspěchu.

7.8. jsme se sešly v Hz a pustily jsme se do generálního úklidu.Po úklidu se jelo na noční soutěž do Vsi Touškov. Je to bezvadná soutěž a užily jsme si spousty legrace. Třetí místo jsme i dobře zapily.

Týden na to 14.8. jsme byly v Kostelci, kde je pravidelně mnoho sportovních družstev.Opět jako v roce 2009 jsme si přivezly brambory a salám. Ale nevadí, byly alespoň bramboráky.

21.8. jsme byly v Neuměři, kde je to naše velká srdeční záležitost. Vždyť jsme zde začínaly. Nikdy se nám nepodařilo prolomit zakleté čtvrté místo. Snad nám to vyjde letos. Je to naše veliké přání.

Naši sezónu jsme ukončily soutěží ve Staňkově 4.9. o Putovní pohár. Putovní pohár jsme vyhrály a měly jsme ohromnou radost. Zároveň si uvědomujeme, že je to zavazující, a letos si budeme přát, abychom ten pohár obhájily.

Před ukončením mé zprávy, chceme moc poděkovat všem sporťákům, co nám věnují svůj čas při trénincích a pomáhají nám na soutěžích. Moc si toho vážíme a doufáme, že stále můžeme s nimi počítat.Nebudu je tady jmenovat, nerada bych na někoho zapomněla. Ale každý ví. Děkujeme i trenérovi za jeho čas a někdy i nervy, neboť když se my holky do toho pustíme se svými názory, nemá to jednoduché. Ale jsme jen lidi s dobrými a zlými vlastnostmi a musíme se učit i toleranci.

Na závěr všem děkuji za pozornost, přeji všem v roce 2011 hlavně hodně zdraví a spokojenosti.

Za Holýšovské prdelky vypracovala Jari Engelová – zvaná mamča..