Zpráva o sportovní činnosti Davida Dopiráka a Milana Lavičky za rok 2011

Vážené hasičky, vážení hasiči, vážení hosté, dovolte mi, abych pozdravil výroční valnou hromadu a seznámil Vás se sportovní činností Davida Dopiráka a Milana Lavičky v roce 2011.

Hned prvním závodem bylo halové mistrovství ČR, kde v běhu na sto metrů s překážkami David obsadil 13. místo, Milan místo 16. a štafeta SDH Holýšov doplněná o dva členy z SDH Hubenov obsadila 6. místo.

Následoval obrovský triumf na domažlické věži, kde první dvě místa v kategorii do 30 let patřila našim dvěma tahounům.

Kluci objížděli závody českého poháru velkopopovického kozla v běhu na 100m s překážkami. David tento seriál objel celý a až na jedno zaváhání v každém ze šesti závodů bodoval a dva z nich dokonce vyhrál. To mu vyneslo celkové nepopulární 4. místo z celkem 362. zúčastněných mužů. Milan se nezúčastnil jednoho závodu, bodoval ve třech a náleželo mu celkové 42. místo.

David letos sbíral zkušenosti i v disciplíně výstup do 4. podlaží cvičné věže. V lize ve výstupu na věž objel 6 závodů seriálu, přičemž ve většině z nich se umisťoval ve spodku výsledkových listin. Z ligy se nominoval na první mistrovství ČR ve výstupu na věž dobrovolných hasičů, správně načasoval formu a obsadil 4. příčku.

Jak Milan, tak i David závodili v českých ligách v požárním útoku. Milan pod hlavičkou SDH Horní Kamenice v západočeské hasičské lize a David v dresu SDH Úherce v extralize ČR.

Významných úspěchů dosáhli v dresech Horní Kamenice v postupových soutěžích kdy se po vítězném okresním a krajském kole probojovali až na společné MČR HZS a SHČMS. Celkově se vynesli až na krásné druhé místo. Milan si na krk pověsil ještě bronzovou medaili ze štafety, David pak ze štafety stříbrnou a nečekané, ale o to více ceněné druhé místo obsadil i ve stovkách.

David se mimo jiné věnoval i trenérské činnosti a jako vedoucí dotáhl svůj dorostenecký tým z Obory až na republikové stříbro.

Tyto výsledky vynesly Davidovi nominaci do reprezentace SHČMS, která se tímto rokem začíná připravovat na mezinárodní hasičské hry ve Francii 2013. Tím splnil předsevzetí, které si dal na výroční valné hromadě minulý rok.

Co se týče letošního roku, tak má David v plánu neustále zrychlovat a zlepšovat se. Z významnějších akcí ho čeká první mezinárodní soutěž, a sice akademické mistrovství světa, které se bude konat v Bulharském Plovdivu.