Zpráva „Veterán týmu“ Holýšov za rok 2011

Zpráva o sportovní činnosti té starší generace ,,Veterán týmu“, který funguje od roku 2006.

Sezona 2011 byla pro celý „Veterán tým“ velice náročná a dá se říct i úspěšná.

Zúčastnil se 8 soutěží, z toho byly 3 kola CHVL.

První soutěží sezony 2O11 byla  soutěž okrsku č.13 Holýšov, která se konala ve Všekarech. Jako vždy se soutěžilo ve štafetě 4x1oom a požární útok. Na požární útok jsme si věřili, horší to bylo s překážkami. Překážky se netrénovali, tak jsme spoléhali na zkušenosti. Teprve na místě bylo rozděleno, kdo co poběží a na co se cítí. Štafeta dopadla moc dobře a hlavně bez zranění. Sice s rychlostí byly trochu problémy, ale bylo splněno. K požárnímu útoku jsme nastoupili jako za mlada a čas byl odpovídající první soutěži sezony. Celkové 7.místo, to šlo.

7.5.11 se konala soutěž v KrchlebechKrchlebská káď. V kategorii veteránů jsme obsadili 2.místo s časy 21,20 a 22,01.

Ve Všekarech se konala soutěž 9.7.11. Zde jsme si odnesli 1. místo v kategorii veteránů.

Další soutěž byla v Dolní Kamenici o „Zlatou helmu“ dne 16.7.11. Pěknými veteránskými časy 21,06 a 20,13 jsme se umístili na 9. místě.

Soutěž v Neuměři je již v uvozovkách povinností. Tady končíme přípravu na nadcházející ročník CHVL. Zde se nám soutěž moc nepovedla a časy 31,27 a 23,9 stačily na 9. místo.

Všechny doposud vyjmenované soutěže byly brány jako příprava na 6. ročník CHVL. Konkurence tvrdě sílí, a proto jsme si řekli, že nejlepší trénink je soutěž. Letošní CHVL proběhla poprvé tříkolově – v Krchlebech, Pocínovicích a ve Všekarech (pořádal Holýšov). Kdo neví, tak se používají nástřikové terče.

Tento ročník byl pro nás o to důležitější, že pokud bychom tento ročník vyhráli, tak by to bylo potřetí za sebou a putovní pohár by zůstal na pořád v Holýšově.

1.kolo 6-ého ročníku CHVL se rozběhl 11.6. v Krchlebech. Moc jsme chtěli, ale bohužel tato soutěž nedopadla dle našeho očekávání. První útok 33,48 a druhý neplatný pokus nás odsunul na 4.místo, což byl pro nás klíčový moment v dalším průběhu CHVL.

2.kolo CHVL proběhlo 10.9.11v Pocínovicích. I zde se nám lepila smůla na paty. Při rozcvičování se zranil košíkář Martin Lorenc (běhal s námi první sezonu košík) a musel ho někdo nahradit. Ještěže nás bylo na soutěži dost, tak se toho ujal Franta Kratochvíl, který se to učil přímo na místě. Časy 25,49 a 28,83 stačily na 2.místo.

SDH Holýšov pořádal 3. kolo CHVL dne 24.9.2011ve Všekarech. Před touto soutěží pořád byla teoretická šance obhájit prvenství z ročníku 2010. S časy 29,89 a 36,05 jsme se umístili až na 3tím místě. Na jedné straně zklamání, na druhé straně radost, že z toho bylo celkové druhé místo v 6tém ročníku CHVL.. Sice díky lepším dosaženým časům, ale bylo. Takže nakonec byla spokojenost.

Těší mně, že parta veteránů táhne za jeden provaz a z proher se nedělá tragédie. Prohry mrzí, ale není každý den posvícení.

Děkuji všem veteránům za nasazení, dosažené výsledky a výbornou reprezentaci sboru. Celková bilance „Veterán týmu“ za uplynulých 6 ročníku CHVL je moc lichotivá. Pokaždé jsme se celkově umístili na stupních vítězů:

1.ročník 2006 – 1.místo

2.ročník 2007 – 3.místo

3.ročník 2008 – 2.místo

4.ročník 2009 – 1.místo

5.ročník 2010 – 1.místo

6.ročník 2011 – 2.místo

Závěrem této zprávy bych chtěl též poděkovat SDH Všekary za poskytnutí hřiště a celkového zázemí pro 3. kolo CHVL. Dík patří za elektronické terče Ondrovi Benešovi a samozřejmě i jejich obsluze. Děkuji sporťákům, holýšovským prdelkám za pomoc a povzbuzování. Nesmím zapomenout na Honzu Votrubu, který nás zastupuje ve výboru CHVL.

Do roku 2012 Vám jménem veterán týmu přeju jenom to dobré, hlavně zdraví a mnoho úspěchů ve sportovních kláních.