Zpráva „Veterán týmu“ Holýšov za rok 2012

 

 

Rok 2012 nebyl pro veterán tým moc plodný. Oproti roku 2011, kdy se veterán tým zúčastnil osmi soutěží, v roce 2012 se veterán tým zúčastnil jenom čtyř soutěží. A to 7.ročníku ChVL, která se prvně konala čtyřkolově. Dokonce nám museli vypomoct i dvě mladice Jaroslava Engelová a Alena Stauberová. I to svědčí o tom, že ta letošní činnost byla ovlivněna nemocemi, službami a rodinnými problémy. Ale přesto výkonnost měla vzestupnou tendenci i když jsme vůbec netrénovali.

 

1.kolo 7.ročníku ChVL se konalo již 16.6.2012 v Krchlebech. Čas prvního útoku 23,76 nenapovídal nic dobrého. Sice v druhém útoku jsme si čas vylepšili na 23,16 , ale veškerá snaha stačila jenom na 5.místo.

Měli jsme 3 měsíce na to, abychom se zúčastnili nějaké soutěže, nebo potrénovali. Nestalo se tak.

 

2.kolo ChVL se konalo 8.9.2012 v Křenovech. Zpestřením soutěže byla účast dvou dalších družstev mimo soutěž.

Čas 24,02 z prvního útoku byl ještě horší, než časy v Krchlebech. Druhým útokem 21,46 jsme se sice zlepšili, ale tento čas stačil pouze na 4.místo.

 

První dvě soutěže se běhali na sklopné, tudíž časově rychlejší terče.

 

Další dvě kola ( Pocínovice a Domažlice ) se běhali na nástřikové terče.

 

Pocínovicích proběhlo 3.kolo ChVL dne 22.9.2012. Tady se nám lehce zadařilo i když po prvním útoku časem 36,20 to nebylo slavný. V druhém útoku jsme zabojovali a čas 29,60 už byl na bednu. Třetí místo. Už to bylo veselejší. Potřebovali jsme body jako sůl.

 

Vyvrcholením 7.ročníku ChVL bylo 4.kolo v Domažlicích. Tato soutěž se konala pod záštitou hetmana PK a poslance p.Látky. Atmosféra byla vynikající. Všechny družstva byly nemotivovány, protože každý bod mohl zamíchat s pořadím v konečném pořadí.

Čas 1.útok-u 27,70 byl velice slušný výchozí čas, průběžné třetí místo. Druhý útok se nám povedl slušněji a čas 26,44 byl již druhý nejlepší. To znamenalo druhé místo.

 

Po celkových kalkulacích a vzestupné formě, jak jsem vzpomenul na začátku zprávy (Krchleby-5. , Křenovy-4. , Pocínovice-3. , Domažlice-2.) jsme v celkovém součtu v 7.ročníku ChVL obsadili celkové 4. místo.

 

Co říct závěrem.

Letos jsme odběhali opravdu jenom to nejnutnější. Doufám, že sezóna 2013 bude bohatší a navážeme na předcházející úspěchy. Konkurence sílí a bez tréninku to asi nepůjde.

Chtěl bych poděkovat všem veteránům, kteří mají chuť do hasičské sportovní činnosti, za reprezentaci sboru, a nesmím zapomenout na naše dvě mladice, které svým věkem splňují kritéria veteránek. Jaroslava Engelová, která zastávala funkci strojnice v Pocínovicích a Domažlicích, a Alena Stauberová, která zastávala funkci béčkařky  Křenovech, Pocínovicích i v Domažlicích. Bez jejich pomoci by to taky nešlo.

 

Juraj Engel