Zpráva o činnosti sportovního družstva žen za rok 2013

Vážené hosté, hasičky a hasiči.

Dovolte, abych Vás seznámila s činností sportovního družstva žen v roce 2013.

V současné době je naše družstvo tvořeno z pevného kmene stromu. Zůstaly v něm jen ty ženy, kterým požární sport přirostl silně k srdci. Bohužel nám v průběhu sezony opadalo pár lístečků, odešla Michaela Heinzová a činnost přerušila Veronika Fischerová. Ale také nám vyrostla poupátka. Náš tým doplnily Hana Moudrá a Miluše Pudilová.

Rok 2013 byl velmi skoupý jak na soutěže, tak i na tréninky. Ze všech sil jsme se snažily složit družstvo na závody. Podařilo se nám to celkem na tři soutěže.

Dne 11.5 2013 se konala okrsková soutěž v Horní Kamenici. Obhájily jsme zde loňské prvenství a přivezly domů pohár za první místo. Zde si své dovednosti vyzkoušela prvně Hana Moudrá.

Nedostatek tréninků se podepsal na další soutěži, která se konala 6.7 2013 opět v Horní Kamenici. Naši zásadou je dokončit každý útok, ať se děje, co se děje. Zde se nám poprvé v historii nepovedlo dokončit opravný druhý útok a náš tým dostal „N“. Omlouváme se tímto místnímu rozhodčímu za nechtěné osprchování a umazaní šatstva.  Družstvo žen z Holýšova se umístilo na 5. místě.

Po dvou trénincích jsme vyrazily na třetí a poslední soutěž pořádanou hasiči ze Staňkova 7.9 2013. Náš tým byl doplněn 2 muži. Roli proudařky si prvně vyzkoušela Miluše Pudilová. Přesto náš výkon vystačil pouze na 4. místo.

Na každé soutěži, nám při útoku vypomáhali muži na postech, které se nám nepovedlo obsadit. Díky této pomoci jsme si mohly zaběhat na závodech. Moc Vám děkujeme, hoši.  Děkujeme i těm mužům, co nám pomáhali s tréninky a jinou prací, na kterou nemáme, my ženy dosti sil.

Jakoby, v tomto roce nestačil nízký počet členek, musely jsme si obstarat i místo pro trénování. Naštěstí nám v tomto ohledu vyšli vstříc kolegové z Neuměře. Tímto jim nesmírně děkujeme za poskytnutí tréninkového hříště.

V této sezóně náš tým opustila Michaela Heinzová, která měla největší podíl na založení družstva se jménem „Holýšovské prdelky“.  Jednu dobu nám dělala i kapitánku, za vše ji moc děkujeme.  A tak z původního družstva zbyl jen zlomek žen, proto družstvo „Holýšovských prdelek“ sezónou 2013 končí. Děkujeme i Jaroslavě Engelové, která též byla naši kapitánkou a také všem dívkám a ženám, které setrvávaly v týmu od roku 2007 až doposud.

V roce 2014 plánujeme nábor nových členek. Doufáme, že do naší rodiny zavítá co nejvíc nových tváří. A nový tým „Hasičky Holýšov“ vyrazí vstříc úspěšné sezóně. Chci popřát všem hasičkám hodně úspěšný rok, plno zábavy a ohromných zážitku na závodech.

Děkuji Vám za pozornost a v Novém roce 2014 Vám přeji za Hasičky Holýšov hodně štěstí, zdraví, osobních i pracovních úspěchů.

Olina Engelová – Hasičky Holýšov