KOIS PK vyslalo jednotku SDH Holýšov s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k úniku ropného produktu na parkovišti u LIDLU ve městě Holýšov.
Při cestě k zásahu průzkumem zjištěno, že pruh o šíři cca 5 cm se táhne již po silnici I/26. Po příjezdu na parkoviště LIDL zjištěno, že se jedná o několik louží a pruhu motorové nafty, který dále vede okolo vlakového nádraží směrem do areálu bývalých kasáren. Od řidičů, kteří se vracejí z kasáren, nám bylo sděleno, že opravdu pruh se táhne až do areálu bývalých kasáren a další pruhy se mají nacházet po Holýšově. Jednotka započala s likvidací ropné látky pomocí DN1 – Absodan Plus na parkovišti LIDLU. Na místo povolána další technika Škoda Roomster (HDO 326), která dovezla další pytle sorbentu. Na místo povolána dále jednotka HZS PS Staňkov a PČR, která po příjezdu na MU a domluvě přejela do areálu kasáren a provedla kontrolu úniku po Holýšově, kde společně s PČR OO Holýšov nalezla viníka. Po likvidaci a úklidu ropného produktu, se jednotka vrátila zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice, technických prostředcích a bez zranění členů jednotky.

Tags:

Napsat komentář