Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk jednotka vyjela s technikou CAS 24 (HDO 321) k padajícím taškám ze střechy bytového domu ve městě Holýšov, ulice Ruská. Po příjezdu na MU byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že vlivem větru došlo k odfouknutí střešních tašek a jejich pádu na chodník a přilehlé parkoviště.
Jednotka provedla označení nebezpečné oblasti pomocí bezpečnostní pásky a úklid popadaných tašek. Dále jednotka provedla ve spolupráci s HZS Staňkov zakrytování ,,otvoru” ve střeše náhradními taškami, které byly uskladněny na půdě. Jednotka provedla také sundání odfouknutých tašek z okapů a zaseknutých u střešních oken pomocí nastavovacích žebříků a trhacího háku.
Po předání MU velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu. Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění zasahujících hasičů.

Tags:

Napsat komentář