Na základě vyhlášení poplachu KOIS PK jednotka vyjela k požáru lesní hrabanky s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) do obce Horní Kamenice, okolo Hájovny doleva směrem na Holýšov, kde na jednotky počká oznamovatel.
Po příjezdu na MU (bod zadaný v mapě) se jednotka spojila s KOIS, že na místě se oznamovatel nenachází. KOIS informoval oznamovatele, aby došel pro jednotky k Hájence. Jednotky se přesunuly zpět k Hájence a spojila se telefonicky s oznamovatelem, který zanedlouho dorazil. Jednotka na MU pokračovala s oznamovatelem, který nás dovedl na MU.
Průzkumem zjištěno, že se jedná o požár lesní hrabanky (číslo porostu 516D9), pařezů a jednoho ohořelého smrku o rozměrech cca 8×2 metry. Místní název Lipo Alej. Jednotka provedla společně s jednotkou HZS PS Staňkov rozvinutí jednoduchého proudu C a započala s likvidací požáru. Dále na likvidaci požáru použito ženijní nářadí. Na MU se dostavil revírník Lesů ČR p. a hajný LČR.
Po likvidaci požáru a předání místa zásahu se jednotky vrátili zpět na základnu.
Jednotka provedla doplnění vody z podzemního hydrantu ve městě Holýšov, ulice Tovární (telefonicky nahlášeno na CHVAK ve 14:43).
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.
Celkem spotřebováno 3400 litrů vody.

Tags:

Napsat komentář