Na základě vyhlášení poplachu KOIS PK vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) a DA 10 Iveco Daily (HDO 324) k požáru bytové jednotky ve 4. NP ve městě Holýšov, ulice Pod Makovým vrchem.
Po příjezdu na MU současně s jednotkou HZS PS Staňkov bylo svědky oznámeno, že se jednalo o požár fritovacího hrnce v bytě ve 4. NP a požár je již zlikvidovaný. Požár se podařilo uhasit členovi JSDH Holýšov, který po vyhlášení poplachu doběhl na MU ze svého nedalekého bydliště. Provedl vypnutí el. energie do bytu, odpojil fritézu a vynesl ji na chodbu. Jednotka SDH Holýšov provedla vynesení fritézy před bytový dům, kde vyndala spálený obsah potravin a provedla prolití pomocí 10 litrů vody. Po kontrole bytové jednotky pomocí termokamery a domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář