Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS PK, vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) do obce Horní Kamenice, směr Výtuň, kde má bát popadáno několik stromů, které přetrhaly kabely elektrického vedení.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že na místě již zasahuje jednotka HZS PS Staňkov, která provádí likvidaci prvního padlého stromu. Kabely el. vedení neporušeny, pouze vypadlé z držáků na sloupech. Poškozeny pouze kabely telefonního vedení. Po rozřezání prvního stromu přejíždí obě jednotky k dalším stromům. Jednotka HZS započala s likvidací druhého stromu a JSDH Holýšov provedla likvidaci třetího stromu (vyvrácený vzrostlý smrk), který ležel na el. vedení. Jednotka provedla likvidaci stromu pomocí motorové pily Husqvarna 565. Po domluvě s VZ bylo domluveno, že až bude provedena likvidace stromu jednotkou Holýšov, tak provede zapáskování komunikace, kde leží telefonní kabel. Po zapáskování komunikace, se jednotka vrací na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice, technických prostředcích a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář