Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk jednotka vyjela k otevření bytu (Na Stráni 661, Holýšov), ve kterém se mají nacházet osoby bez zranění, ale po výměně zámku nejdou otevřít dveře a dotyční se nemohou dostat ven.
Při příjezdu na MU bylo průzkumem zjištěno, že adresa souhlasí a na místě je již PČR OO Holýšov. Byt se nachází v 1.NP vpravo a osoby uvnitř bytu komunikují.

Jednotka se pokusila byt otevřít klíčem z venkovní strany dveří, což se nepovedlo. Dále bylo vyzkoušeno otevření pomocí tzv. sjížděče, ale ukázalo se, že dveře jsou zamčené. Otevření bytu bylo tedy provedeno pomocí nářadí Rescop Tiger vytržením vložky zámku a odemčení palcovým klíčem.
Po otevření bytu se jednotka přesvědčila, že obyvatelé bytu jsou bez zranění a byl jim vysvětlen způsob otevření. Náhradní vložku uživatelé nepožadují.
Po sepsání dokumentace společně s PČR se jednotka vrátila zpět na základnu.

Během zásahu se nebylo možné domluvit s KOPIS Pk přes ruční terminál Matra i přes to, že terminál signalizoval dostupnost buňky (TKG DO 532).
Při zásahu nedošlo k poškození techniky, výbavy ani ke zranění zasahujících hasičů.

Tags:

Napsat komentář