Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk, vyjela jednotka k dopravní nehodě na obchvat města Staňkova.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních automobilů Hyundai i 10 a Škoda Superb na obchvatu města Staňkov. Vozidlo Hyundai se nachází v silničním pruhu ve směru na Holýšov a vozidlo Škoda Superb ve směru na H. Týn částečně v silničním příkopu.  Jedná se o nájezd na obchvat blíže k obci Vránov. Na MU již zasahuje jednotka HZS Staňkov, která vyprošťuje těžce zraněnou řidičku z vozidla Hyundai. Na MU přistává vrtulník AČR LZS Líně. PČR na MU a odklání dopravu přes město Staňkov. Silnice I/26 zcela uzavřena. Z obou vozidel unikají provozní kapaliny.
Jednotka Holýšov na žádost VZ připravila HVZ Holmatro a měla započít vyprošťovat řidičku od spolujezdce. Mezi tím člen JSDH vnikl do vozidla Hyundai rozbitím zadního skla a uvolnil zaklíněné nohy řidičce, která byla následně vyproštěna na páteřové desce. Dále provedeno zajištění MU, protipožární opatření na obou vozidlech. Poskytnuta předlékařská pomoc lehce zraněným osobám z vozidla Škoda Superb. Dále pod vozidlo Škoda umístěna úkapová vana. Jednotka asistovala při transportu zraněné ženy do vrtulníku LZS a spolupracovala s jednotkou HZS Staňkov při zasypání uniklých provozních kapalin.
Po vyšetření DN Policií ČR, jednotka provedla úklid komunikace od fragmentů vozidel a asistovala při nakládání vozidel na odtahovou službu. Po naložení vozidel jednotky provedly závěrečný úklid komunikace a po domluvě s VZ se obě jednotky vrací zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář