Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk, vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) a RZA Opel Campo (HDO 323) k dopravní nehodě osobního automobilu a chodce ve městě Holýšov, Jiráskova třída (přechod pro chodce u Penny).
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že se jedná o sraženého člověka osobním automobilem na přechodu pro chodce. Z OA nikdo nezraněn a neunikají provozní náplně. Chodec leží několik metrů od přechodu pro chodce, v bezvědomí, zraněný na hlavě a pravé dolní končetině. Na MU zraněného ošetřují již svědci události. Jednotka si do své péče přebrala zraněnou osobu a poskytovala první pomoc do příjezdu ZZS, kdy dále asistovala při ošetřování zraněného. Dále zajištěno MU a provedeno protipožární opatření u OA. Jednotka dostává informaci od KOPIS, že na MU letí vrtulník LZS AČR z Líní, a proto jednotka zajistila křižovatku (Luční, Jiráskova, K Evobusu) pro přistání vrtulníku LZS. Silnice I/26 zcela uzavřena do odletu LZS a Vyšetření PČR SDN. Na MU se dále dostavila jednotka HZS PS Staňkov, kde si velení u zásahu přebral její velitel.
Po stabilizování pacienta jednotka asistovala při transportu zraněného do vrtulníku LZS. Krvavá skvrna zasypána Chloraminem B (0,5 kg).
Po domluvě s VZ se na základnu vrací družstvo z CAS 24 Tatra Terrno a na MU zůstane pouze RZA Opel Campo pro oplach krve.
Po vyšetření dopravní nehody PČR SDN a domluvě s VZ vrací druhé druhé družstvo s RZA Opel Campo.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář