Další ročník soutěže Memoriálu Jindřicha Zavadila je úspěšně za námi. Bohužel letos byla účast velmi nízká a soutěže se zúčastnily jen 4 družstva. I přes to se soutěž podařila, ať už v dobrém počasí, nebo v dobré náladě soutěžících.

Soutěž se konala na fotbalovém hřišti v Holýšově, kde máme stále a příjemné prostředí (toalety, občerstvení, zdroj elektřiny atd.) Přípravy soutěže probíhaly už od pátka a v sobotu dopolende probíhala příprava dráhy a celkové uspořádání prostoru soutěže.

Letošní ročník nebyl zahrnut do Chodské Ligy Mladých hasičů, protože se tato liga vůbec nerozjela kvůli pandemii Covid-19. Soutěžilo se ve třech kategoriích mladší, starší a dorostenci.

Při zahajovacím nástupu provedla čestná stráž odvoz smutečního věnce a kytice na hřbitov, jako uctění památky zesnulých členů.

Novinkou letošní soutěže byla tzv. losovačka, která probíhala netradičním způsobem. Každý z nás si pod pojmem losovačka představí, že v jednom družstvu si každý vylosuje post, který poběží. Proč tedy říkám netradiční? Holýšovská losovačka proběhla tak, že se namíchali závodníci ze všech družstev do 1 družstva a tím si vyzkoušeli práci napříč družstvy. Asi největší rozruch způsobil přelet stíhaček nad Holýšovem, díky kterým byla soutěž na chvíli přerušena, protože už asi jen tak stíhačky nad Holýšovem neuvidíme.

Na závodníky čekaly bohaté ceny včetně sladké odměny v podobě koláčů. Samozřejmostí jsou medaile a poháry pro první tři družstva.

Tímto bych chtěl poděkovat všem sponzorům, komentátorovi Janu Maříkovi, fotografovi Martinu Růžkovi a samozřejmě všem hasičům a hasičkám, kteří pomáhali s hladkým průběhem soutěže.

Výsledková listina:

Tags:

Napsat komentář