Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS PK, vyjela jednotka k železniční dopravní nehodě osobního automobilu s vlakem ve městě Holýšov, Nový Dvůr, přejezd číslo P605. Osoby z OA údajně utekly.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno: Jedná se o číslo přejezdu P615, Holýšov, Nový Dvůr, trať číslo 180, žkm. č. 141,4, kde došlo ke srážce osobního automobilu a osobního vlaku (RegioShark 844 009-1, číslo spoje 7412). Na místě již PČR OO Holýšov. Řidič zraněn na hlavě a horní končetině. Spolujezdec nezraněn. Z OA nevytékají provozní kapaliny.
Jednotka poskytovala první pomoc do příjezdu ZZS zraněnému řidiči. Po příjezdu jednotky HZS PS Staňkov, bylo velení na MU předáno jejímu veliteli. Jednotka společně s HZS provedla kontrolu vlakové soupravy, zda není někdo z cestujících zraněn (bez zranění). Ve vlaku cestovalo celkem 34 osob a dva personál vlaku. Jednotka dále provedla kontrolu vlakové soupravy – bez úniku provozních kapalin, bez vykolejení. Dále na OA provedeno protipožární zabezpečení a zabezpečení vozidla proti pohybu. Na MU se dále dostavila ZZS Stod, PČR SDN Domažlice.
Jednotka se dále řídila pokyny VZ. Jednotka byla nápomocná při evakuaci cestujících z vlaku, kteří následně odcházeli pěšky na nedalekou vlakovou stanici Holýšov.
Na MU se dále dostavila jednotka HZS SŽ s.o. Plzeň, a jejímu veliteli bylo předáno velení na MU od velitele jednotky HZS PS Staňkov.
Po domluvě s VZ již jednotka není na místě potřeba, a proto se jednotka vrací zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář