Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk, vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (DO 321) k vyproštění zapadlého autobusu v lese za městem Holýšov, místní název ” Nad spáleništěm” ve směru na “Výtuň”.
Jednotka po příjezdu na MU průzkumem zjistila, že na místě již zasahuje jednotka HZS PS Staňkov. Jedná se o zapadlý autobus levým zadním kolem v odvodňovací strouze. Řidič autobusu nezraněn.
Po domluvě s VZ jednotky pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí a rozpínáku provedly nadzvednutí zadní nápravy přes tažné zařízení autobusu a vypodložily levé zadní kolo odřezky od stromů. Po spuštění autobusu zpět na kola, řidič vyjel sám bez další pomoci. Na MU se dále dostavila PČR OO Holýšov.
Po domluvě s VZ, již nejsme na MU potřeba. Jednotka se vrací zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář