Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk jednotka vyjela s technikou CAS 24 (HDO 321) a OA Škoda (HDO 326) k požáru komínového tělesa ve městě Holýšov, ulice Na Radosti.

Po příjezdu na MU byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno:

• Oznamovatelka čeká před domem
  • z komínového tělesa vylétají jiskry
  • u oznamovatelky v bytě zatopeno v krbových kamnech
  • vybírací otvor přístupný ve sklepních prostorech
  • Přístup na střechu je možný z půdního prostoru bytového domu, ale střešní lávka je ve špatném technickém stavu a není bezpečné ji použít.
    Jednotka provedla kontrolu termokamerou všech bytových jednotek, kterými prochází komín, přičemž nebyla zaznamenána zvýšená teplota zdiva a vybrání hořícího dřeva z krbových kamen oznamovatelky, které jsou připojené do hořícího komínu.
    Po příjezdu HZS Pk JPO Staňkov, bylo předáno velení a informace na MU nprap. XXX.
    Po ustavení AZ 30 (PDO 134) jednotka spolupracovala při hašení komínu (PHP práškový, sypký písek, kominická koule) s příslušníky HZS a dále prováděla vybírání hasiva a stržené žhavé strusky z vybíracího otvoru hořícího komínového průduchu.
    Dále byl proveden závěrečný průzkum společně s VZ, během kterého bylo opět provedeno měření termokamerou v bytových jednotkách, kterými komín prochází.
    Po ohlášené likvidaci a předání MU velitelem zásahu se jednotka vrátila zpět na základnu.
    Během zásahu nedošlo k poškození věcných prostředků, MPT ani ke zranění zasahujících hasičů.