Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZ Pk, vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k vyproštění uvízlé osoby z výtahu ve městě Holýšov, ulice Luční.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že se jedná o zaseklý nákladní výtah v restauraci. Uvnitř majitel restaurace, který nemůže z výtahu ven. Není zraněn a cítí se v pořádku.
Jednotka provedla vypnutí hlavního vypínače přívodu elektrické energie do výtahu. Jedná se o starší typ výtahu. Ruční spuštění/vytažení výtahu není možné, z důvodu chybějící kličky manuálního ovládání výtahu. Jednotka tedy provedla demontáž horní lišty dveří výtahu a umožnila majiteli opustit výtah. Hlavní vypínač osazen visacím štítkem NEZAPÍNEJ! a VÝTAH MIMO PROVOZ. Majitel dále poučen o nepoužívání výtahu do provedení servisu odbornou firmou.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář