Na základě vyhlášení poplachu kOPIS HZS Pk jednotka vyjela s technikou CAS 24 (HDO 321) k otevření bytu ve městě Holýšov, Pod Makovým vrchem.
Po příjezdu na MU bylo průzkumem zjištěno, že PČR OO Holýšov je již na místě a uvádí, že volající otevřel dveře sám, ale ihned je opět zavřel. Na výzvu velitele jednotky k otevření bytu, muž uposlechl a vpustil jednotku do bytu. Jednotka provedla další průzkum v pokoji paní xxxx, čímž zjistila, že si žena na nic nestěžuje a ZZS nepožaduje.
Jelikož se jedná o několikátý zásah v tomto roce u této rodiny, tak ve shodě s VZ uvádím, že se jedná o zneužití složek IZS.
Během zásahu nedošlo k poškození techniky, VPPO a nedošlo ke zranění zasahujících členů jednotky.
Průběh události byl zaznamenán na přenosnou minikameru velitelem jednotky.

Tags:

Napsat komentář