Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS PK, vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k požáru komínového tělesa ve městě Holýšov, ulice Náměstí 5.května.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že na místě se nachází oznamovatelka. Z komínového tělesa rodinného domu nevychází žádné plameny ani kouř. V kotelně je lehce zakouřený prostor. Kotel není přetlakován a vše je v pořádku. Termokamerou proměřeno komínové těleso, které je zcela studené. Okolí kotle taktéž studené. Oznamovatelka uvedla, že kotel zalila vodou. Jednotka započala vybírání kotle, kde se paní snažila zatopit. Po příjezdu jednotky HZS PS Staňkov, bylo velení na místě předáno jejímu veliteli. Po vybrání kotle a domluvě s VZ, se jednotka vrací zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář