Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk, vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu a jednoho dodávkového automobilu ve městě Holýšov, ulice Jiráskova třída.
Po cestě k místu události jednotka dostává upřesňující informace z KOPIS, že místo události je za Holýšovem, pod Kopcem Trný, na místě události sedá vrtulník LZS AČR a probíhá resuscitace u jedné osoby.

PRŮZKUM:
– DN jednoho osobního automobilu a jednoho dodávkového automobilu.
– Místo události se nachází pod kopcem Trný, v připojovacím pruhu ve směru na Plzeň, v těsné blízkosti penzionu Větrník.
– OA se nachází v připojovacím pruhu ve směru na Plzeň, otočené směrem na Holýšov a dodávkový automobil se nachází v rychlém pruhu ve směru na Plzeň otočený ve směru na Holýšov.
– Z obou vozidel unikají provozní kapaliny.
– V žádném z vozidel se nenacházejí osoby. Všechny osoby mimo vozidla.
– Na místě již zasahuje ZZS Stod, LZS AČR Líně, PČR OO Holýšov.
– Řidič vozidla Citroen Jumper nezraněn .
– Řidička vozidla Škoda Favorit lehce zraněna, již v sanitce a péči ZZS Stod. Spolucestující z vozidla Škoda Favorit mimo vozidlo, v silničním příkopu, probíhá resuscitace. Třetí spolucestující je bez zranění.
– Komunikace I/26 zcela uzavřena po celou dobu zásahu jednotek.

ZÁSAH:
– Jednotka po příjezdu na místo události provedla zabezpečení místa události a provedla protipožární opatření na vozidlech.
– Po příjezdu jednotky HZS PS Staňkov, bylo velení na MU předáno jejímu veliteli.
– Jednotka prováděla na žádost LZS resuscitaci u pacientky.
– Zasypala uniklé provozní kapaliny z obou vozidel.
– Asistovala u transportu pacientky do vrtulníku LZS.
– Dále jednotka provedla úklid vozovky společně s HZS Staňkov a asistovala odtahové službě při nakládání havarovaných vozidel.
– Na MU se dále dostavila PČR SDN Domažlice, SKPV Domažlice a Drony SIT MP (JSDH Litice).
– Po závěrečném úklidu, komunikace I/26 plně zprůjezdněna a jednotky se vrací na základnu.

Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.