Na základě vyhlášení poplachu KOIS PK jednotka vyjelas CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k dopravní nehodě jednoho osobního a jednoho nákladního automobilu s vyproštěním osob na silnici I/26 za obec Ohůčov (obchvat města Staňkova).
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že se jedná o DN osobního automobilu Ford Tranzit (pick up) a nákladního automobilu DAF na obchvatu města Staňkova, první křižovatka za obcí Ohůčov. Na místě již zasahuje jednotka HZS PS Staňkov, ZZS Stod. Nákladní automobil DAF se nachází uprostřed silnice směr Horšovský Týn. Osobní automobil Ford Tranzit (pick up) se nachází na pravé krajnici, částečně v příkopu ve směru na Holýšov. Řidič NA nezraněn. Řidič OA již mimo vozidlo, v péči HZS a ZZS. Spolujezdec z OA se nachází zaklíněný ve vozidle a má zranění neslučitelná se životem. Jednotka provedla zajištění místa pro přistání vrtulníku LZS na silnici I/26. Dále provedeno zajištění místa události, protipožární opatření. Řidič osobního automobilu transportován do vrtulníku LZS. Provoz v místě události byl kompletně uzavřen. Jednotka dále prováděla řízení a usměrňování dopravy mezi obchvatem a městem Staňkov, kde byla zřízená objízdná trasa pro osobní automobily přes cyklostezku. Od CAS 24 Tatra Terrno provedeno nasvětlení MU. Po vyšetření události ze strany PČR, bylo tělo spolujezdce ve spolupráci s HZS vyproštěno mimo OA. Po dalším šetření ze strany PČR byla komunikace uklizena. Dále jednotka asistovala odtahové službě při nakládání OA. Následně proveden závěrečný úklid komunikace. Po zprůjezdnění komunikace a domluvě s VZ se jednotka vrátila zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů jednotky.

Tags:

Napsat komentář