Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Plk vyjela jednotka s vozidlem CAS 24 (HDO 321) Tatra Terrno k úklidu vozovky po dopravní nehodě 1 OA a 1 NA na komunikaci I/26 v obci Holýšov. Po příjezdu byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že:

  • Jedná se o dopravní nehodu 2 nákladních automobilů.
  • Na místě zasahuje PČR a PČR DN.
  • Žádný z účastníků nehody není zraněn.
  • Z 1 NA unikají provozní kapaliny.
  • V důsledku neustálého deště se provozní kapaliny rozprostřely po vozovce.
  • PČR kyvadlově řídí dopravu.

Jednotka pomocí posypového vozíku na sorbent začala s postupnou likvidací uniklých ropných látek z NA. Na místo přijíždí HZS HS Staňkov a velení bylo předáno jejímu veliteli. Jednotka se dále řídila pokyny VZ. Jednotka společně s HZS HS Staňkov pokračovala v likvidaci ropných látek z komunikace. Jednotka použila celkem 20 kg sorbentu.
Po likvidaci všech uniklých látek se jednotka po domluvě s VZ vrací zpět na základnu. Návrat na základnu bez zranění hasičů a škod na technice.

Tags:

Napsat komentář