KOIS PK vyslalo jednotku SDH Holýšov s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k likvidaci obtížného hmyzu, ve městě Holýšov, ul. Školní.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno. Na jednotku čeká oznamovatelka. Jedná se o soukromý pozemek, kde se nachází malé děti. Těsně sousedící se zdravotním střediskem. Včely ohrožují i pacienty, kteří docházejí k lékaři. Jedná se o tři roje v tůjích na zahradě. Část je usazená a část rozlítaná. Jednotka provedla zkrápění rozlítaného roje pomocí vysokotlakého proudu a vyčkala až se usadí zbytek roje. Na místo se dostavil místní včelař p. Konopík, který se pokusí včelstvo odchytit. To se nepodařilo z důvodu špatného přístupu. Nakonec jednotka provedla pomocí motorového vysavače Husqvarna odsátí všech tří rojů. Po likvidaci rojů jednotka provedla ošetření míst pomocí insekticidního přípravku BANDIT Super 10 EW (celkem 0,2 litru).
Majitelka poučena, že ještě zbytek včelstva bude po nějakou dobu k místu létat.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění zasahujících členů jednotky.

Tags:

Napsat komentář