Dne 6. května 2021 si připomínáme 76 let od osvobození města Holýšov spojeneckými vojsky. Letošní oslavy byly omezeny kvůli epidemiologické situaci nemoci Covid-19, ale i tak se oslavy uskutečnili.

Holýšovští hasiči byly osloveni vedením města Holýšov, aby stáli čestnou stráž u pomníku padlých v Holýšově v ulici Třidy 1. Máje. Bohužel přibližně hodinu před samotným aktem byl vyhlášen požární poplach a někteří členové museli odjet na výjezd. Díky včasnému zásahu všech jednotek na místě zásahu, bylo dohodnuto s VZ, že se jednotka Holýšov bude vracet na základnu. Jelikož jsme do Holýšova přijeli něco málo před pátou hodinou, tedy před začátkem samotné akce, mohli někteří naši členové, i když v zásahovém oblečení, držet čestnou stráž a uctít památku hrdinů, kteří padli za svobodu Holýšova.

Tags:

Napsat komentář