Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS PK, vyjela jednotka s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k vycházejícímu kouři v ulici Sadová ve městě Holýšov, kdy oznamovatel neví, odkud kouř vychází.
Po příjezdu na MU do ulice Sadová zjištěno prvotním průzkumem, že kouř vychází ze střechy rodinného domu. Jednotka se pokoušela dozvonit na majitele. Po příjezdu jednotky HZS PS Staňkov, bylo velení na MU předáno jejímu veliteli. Jednotkám se podařilo dozvonit na sousední vchod rodinného domu, odkud soused pustil jednotky na svůj pozemek. Zde se nacházel žebřík na střechy řadových domů. Tímto bylo zjištěno, že pan O.K. topil a díky inverzi kouř z komínového tělesa padal na střechu rodinného domu, a proto se nejednalo o požár.
Po domluvě v VZ se jednotka vrátila zpět na základnu.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář