Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS PK, vyjela jednotka s technikou CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321)k odstranění padlého stromu ve městě Holýšov, ulice Kasárenská do části Průmyslová zóna II. Po cestě k zásahu jednotka přijela ke zlomenému stromu vysícímu nad vozovkou (Osika)těsně před mostem přes řeku Radbůzu v Holýšov – Nový dvůr. Jednotka provedla odstranění stromu a úklid vozovky. Dále jednotka pokračovala k původně nahlášené události. Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že se jedná o dva padlé smrky přes celou šíři vozovky a jednu visící větev nad komunikací z listnatého stromu. Jednotka provedla likvidaci pomocí dvou MP Husqvarna 365 a 565. Visící větev zlikvidována pomocí motorové pily, lezecké techniky, nastavovacích žebříků a následný úklid vozovky.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění členů JSDH Holýšov.

Tags:

Napsat komentář