Na základě vyhlášení poplachu KOPIS HZS Pk jednotka vyjela s technikou CAS 24 (HDO 321) k možnému úniku plynu v bytové jednotce panelového domu na adrese Holýšov, PMV XXX, 3. NP.
Při příjezdu na MU zjištěno, že hlídka PČR OO Holýšov je na místě.
Průzkumem zjištěno, že na MU události čeká oznamovatelka, která nám předala informace o průběhu události před příjezdem jednotek (U p. XXX v bytě je cítit zemní plyn, byl pootevřený kohout plotýnky sporáku – uzavřen před příjezdem jednotky, z důvodu silného zápachu plynu v domě oznámeno na tísňovou linku).
Jednotka se společně s PČR snažila o kontakt s p. XXX, který z důvodu špatné mobility nemohl ihned otevřít. Po otevření bytu byl cítit silný zápach plynu.
Jednotka společně s JPO HZS PS Staňkov provedla měření koncentrací v bytě p.XXX a zároveň v bytech nad i pod, kde byly hodnoty také naměřeny.
Bylo provedeno přirozené odvětrání prostorů otevřením oken.
Na MU se také dostavila ZZS Pk, která provedla vyšetření p. XXX.
Po kontrole plynových zařízení plynárenskou pohotovostní službou GasNet s.r.o., která neshledala závadu, se jednotka vrátila zpět na základnu.
Během zásahu nedošlo k poškození techniky, věcných prostředků a k žádnému úrazu zasahujících členů JSDH.