Na základě vyhlášení poplachu KOIS HZS Pk, jednotka vyjela s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k likvidaci obtížného hmyzu ve městě Holýšov, ulice Pod Makovým vrchem.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno, že se jedná o včelí roj, který se usadil na borovici na větvi ve výšce cca 4-5 metrů. Oznamovatel se pokoušel obvolat holýšovské včelaře, ale bezvýsledně. Roj ohrožuje obyvatele panelového domu a kolemjdoucí. Dále zjištěno, že pomocí nastavovacích žebříků není možné provést zásah. VZ na MU povolává výškovou techniku. Po příjezdu jednotky HZS PS Nýřany s AP 32 MAN, byl domluven s jejím velitelem postup likvidace roje.
Příslušník HZS s jedním členem JSDH Holýšov provedli likvidaci roje včel pomocí motorového vysavače Husqvarna a insekticidního spreje EFFECT z pracovního koše AP 32 MAN.
Po likvidaci roje, byl oznamovatel poučen o možném výskytu jedinců včelstva roje, které se nepodařilo zlikvidovat a poté návrat obou jednotek na své základny.
Návrat na základnu bez závad na technice a bez zranění zasahujících.

Tags:

Napsat komentář