Na základě vyhlášení poplachu KOIS HZS Pk, jednotka vyjela s CAS 24 Tatra Terrno (HDO 321) k likvidaci obtížného hmyzu, ve městě Holýšov, Ulice Horní.
Po příjezdu na MU průzkumem zjištěno: Na místě oznamovatelka a majitelka bytu, kde má v bytě pod stropním světlem být údajné hnízdo, odkud vychází včelí hučení. Jednotka provedla rozebrání stropního světla, kde bylo nalezeno několik uhynulých včel, které zřejmě zalétly dírou nad stropním světlem do půdního prostoru. Majitelce doporučeno, aby si díru zadělala. Dále zjištěno, že včely zalétávají mezi střechou a obložením pod střešní krytinou z venčí. Zde pomocí nastavovacích žebříků provedena likvidace pomocí insekticidního spreje EFFECT. Dále proveden průzkum v půdním prostoru, kde byla v jedné kóji provedena demontáž petlice opatřena visacím zámkem pro lepší vstup. Zde bylo proveden postřik pomocí insekticidního přípravku BANDIT Super 10 EW mezi půdním prostorem a parotěsnou fólií. Oznamovatelka vyřeší zpětné namontování petlice na kóji s jejím majitelem.

Tags:

Napsat komentář